REFRESH

Football » Today » All Games

advertisement

AFRICA: CAF Champions League - Qualification

21:00MC Alger (Alg) - Otoho d'Oyo (Con) -:-
15:00Pamplemousses (Mau) - Bidvest Wits (Rsa) -:-
15:30Mighty Wanderers (Mal) - AS Vita Club (Drc) -:-
16:00Kampala City (Uga) - CNaPS Sport (Mad) -:-
16:00LLB Academic (Bur) - Rayon Sport (Rwa) -:-
16:00Platinum (Zim) - Primeiro de Agosto (Ang) -:-
16:00UD Songo (Moz) - Ngaya Club (Com) -:-
16:00ZESCO (Zam) - JKU (Zan) -:-
16:30Saint Louis (Sey) - Young Africans (Tan) -:-
17:00Benfica Bissau (Gub) - Difaa El Jadidi (Mar) -:-
17:00Mbabane Swall. (Swa) - Bantu (Les) -:-
17:30CF Mounana (Gab) - Kadiogo (Bur) -:-
17:30Eding Sport (Cmr) - Plateau United (Nga) -:-
18:00Aduana Stars (Gha) - Al Tahaddi (Lib) -:-
18:00AS Togo-Port (Tog) - Leopard (Con) -:-
18:00MFM FC (Nga) - Real Bamako (Mli) -:-
19:00ASEC Mimosas (Ivo) - Buffles du Borgou (Ben) -:-
19:00Esperance Tunis (Tun) - ASAC Concorde (Mau) -:-
19:00Vegetarianos (Gnq) - Gor Mahia (Ken) -:-
20:00Horoya (Gui) - ASFAN (Nig) -:-
20:00Misr Elmaqasah (Egy) - Generation F. (Sen) -:-
20:30Al-Merreikh (Sud) - Township Rollers (Bot) -:-

AFRICA: CAF Confederations Cup - Qualification

17:30La Mancha (Con) - Tanda (Ivo) -:-
18:00Deportivo Niefang (Gnq) - New Star (Cmr) -:-
14:30Fosa Juniors (Mad) - Leopards (Ken) -:-
16:00Al-Hilal (Ssu) - Ben Guerdane (Tun) 0:3
16:00Welayta Dicha (Eth) - Zimamoto (Zan) -:-
17:30AS Maniema (Drc) - Mangasport (Gab) -:-
17:30CARA Brazzaville (Con) - Asante Kotoko (Gha) -:-
18:00Jwaneng Galaxy FC (Bot) - Costa do Sol (Moz) -:-
18:00Sahel (Nig) - Al-Ittihad (Lib) -:-
18:30Etoile Filante (Bur) - Olympique Star (Bur) -:-
18:30Nouadhibou (Mau) - Africa Sports (Ivo) -:-
19:00Mbour Petite Cote (Sen) - Berkane (Mar) -:-
21:00Hawks (Gam) - Akwa United (Nga) -:-

ARGENTINA: Primera B Metropolitana

23:00PostponedSacachispas - Barracas Central -:-

ARGENTINA: Primera D Metropolitana

23:00Central Ballester - Argentino de Merlo 1:1
23:00CSR Espanol - Juventud Unida S. M. 1:2

ASIA: AFC Champions League

13:00C-Osaka (Jpn) - Guangzhou Evergrande (Chn) -:-
13:00Suwon Bluewings (Kor) - Kashima (Jpn) -:-
14:00Buriram (Tha) - Jeju Utd (Kor) -:-
15:00Shanghai Shenhua (Chn) - Sydney FC (Aus) -:-
advertisement

BAHRAIN: Premier League

18:30Al-Hadd - Al Riffa -:-
18:30Al-Muharraq - Al-Najma -:-
18:30Malkia - Manama Club -:-

BRAZIL: Campeonato Brasiliense

21:30Ceilandia - Paranoa -:-
22:00Brasiliense - Bolamense -:-
00:00Paracatu - Luziania -:-

BRAZIL: Campeonato Carioca - Taca Rio

22:30Bangu - Fluminense -:-

BRAZIL: Campeonato Pernambucano - First stage

12'Nautico - Afogados da Ingazeira 0:0

BRAZIL: Copa Verde

01:30Paysandu PA - Interporto -:-

BRAZIL: Copa do Nordeste

03:45Santa Cruz - CRB -:-

CHILE: Primera B

12'San Felipe - S. Morning 0:0

COLOMBIA: Liga Aguila - Apertura

03:45Dep. Pasto - La Equidad -:-

COLOMBIA: Copa Aguila

19:30Popayan - Orsomarso -:-
22:00Bogota - Quindio -:-

COSTA RICA: Primera Division - Clausura

00:00Grecia - Limon -:-

CYPRUS: First Division

19:00Aris - Ol. Nicosia -:-

CYPRUS: Cyprus Cup

18:00Doxa - Omonia -:-
18:00Karmiotissa - Paeek -:-
18:00Paphos - Paralimni -:-
20:00APOEL - Ermis -:-

CZECH REPUBLIC: Youth League

13:00Slovacko U21 - Trinec U21 -:-

EL SALVADOR: Primera Division - Clausura

00:15Aguila - Audaz -:-
00:30Municipal Limeno - Chalatenango -:-

ENGLAND: Championship

23:00Bolton - Sunderland 1:0
22:45Bristol City - Fulham -:-
22:45Derby - Leeds -:-
22:45Ipswich - Cardiff -:-
22:45Wolves - Norwich -:-

ENGLAND: League One

22:45Rochdale - Milton Keynes Dons -:-

ENGLAND: League Two

23:00Barnet - Carlisle 1:3

ENGLAND: Bostik League

22:45Folkestone - Billericay -:-

ENGLAND: Professional Development League

22:00Bolton U23 - Burnley U23 -:-

ENGLAND: WSL 1 Women

22:00Liverpool W - Sunderland W -:-
22:45Birmingham W - Manchester City W -:-
22:45Reading W - Bristol City W -:-
22:45Yeovil W - Chelsea W -:-

ENGLAND: WSL 2 Women

22:45Aston Villa W - Doncaster W -:-
22:45Millwall W - London Bees W -:-

EUROPE: UEFA Champions League - Play Offs

22:45Sevilla - Manchester United -:-
22:45Shakhtar Donetsk - AS Roma -:-

EUROPE: Europa League - Play Offs

20:00CSKA Moscow - FK Crvena zvezda -:-

EUROPE: UEFA Youth League - Play Offs

15:45Tottenham U19 - Monaco U19 -:-
16:00FC Porto U19 - Salzburg U19 -:-
18:00Atl. Madrid U19 - Basel U19 -:-
18:00Liverpool U19 - Manchester United U19 -:-
20:00Bayern U19 - Real Madrid U19 -:-
22:00Chelsea U19 - Feyenoord U19 -:-

FRANCE: National 2 - Group B

20:00Le Puy - Montceau -:-

FRANCE: National 2 - Group C

22:00Sainte-Genevieve - Arras -:-

FRANCE: Division 1 Women

17:00Fleury 91 W - Montpellier W -:-

FYR OF MACEDONIA: Macedonian Cup

16:00Vardar - Shkendija -:-

GERMANY: 2. Bundesliga

20:30Darmstadt - Kaiserslautern -:-

GERMANY: Regionalliga West

21:30PostponedWuppertaler - RW Essen -:-

GERMANY: Oberliga Westfalen

21:30Westfalia Herne - Ennepetal -:-

GERMANY: Junioren Bundesliga West

20:30Leverkusen U19 - Schalke U19 -:-

GIBRALTAR: Premier Division

22:30Gibraltar Phoenix - St Josephs -:-

HONDURAS: Liga Nacional - Clausura

00:00Marathon - Juticalpa -:-

HUNGARY: Hungarian Cup

18:00Gyor - Balmazujvaros Sport -:-
19:00MTK Budapest - Senyo Carnifex -:-
20:00Siofok - Honved -:-

ICELAND: League Cup

21:30Fjolnir - Olafsvik -:-

INDIA: ISL

17:30Goa - Delhi Dynamos -:-

IRAQ: Super League

14:30Al-Hudod - Al Quwa Al Jawiya -:-
14:30Al Najaf - Al Talaba -:-
14:30Al Simawa - Al Zawraa -:-
16:45Al Shorta - Al Naft -:-

ITALY: Serie D - Group A

16:30Borgaro - Varesina -:-
16:30Borgosesia - Arconatese -:-
16:30Casale - Folgore Caratese -:-
16:30Castellazzo - Pro Sesto -:-
16:30Chieri - Como -:-
16:30Inveruno - Olginatese -:-
16:30Pavia - Caronnese -:-
16:30Seregno - Calcio Derthona -:-
16:30Varese - Gozzano -:-
17:30OltrepoVoghera - Bra -:-

ITALY: Serie D - Group B

16:30Calcio Romanese - Lumezzane -:-
16:30Ciliverghe Mazzano - Pergolettese -:-
16:30Crema - Pontisola -:-
16:30Darfo Boario - Milano City -:-
16:30Grumellese - Caravaggio -:-
16:30Lecco - Scanzorosciate -:-
16:30Pro Patria - Virtus Bergamo -:-
17:00Levico Terme - Trento -:-
19:00Rezzato - Ciserano -:-

ITALY: Serie D - Group D

16:30Forli - Sasso Marconi -:-
16:30Imolese - Montevarchi Calcio -:-
16:30Lentigione - Correggese -:-
16:30Mezzolara - Trestina -:-
16:30Sammaurese - Fiorenzuola -:-
16:30Sangiovannese - Pianese -:-
16:30Tuttocuoio - Romagna Centro -:-
16:30Vigor Carpaneto - Rimini -:-
16:30Villabiagio - Castelvetro -:-
19:30Colligiana - Vivi Altotevere -:-

ITALY: Coppa Italia Serie C - Play Offs

21:30Alessandria - Pontedera -:-

LEBANON: Premier League

15:15Al Akhaa Al Ahli Aley - Al Ahed -:-

MAURITIUS: Mauritian League

18:00Cercle De Joachim - Bolton City -:-
18:00Entente Boulet Rouge-Riche Mare Rovers SC - Chebel Citizens -:-
18:00PostponedPamplemousses - Savanne -:-
18:00Port Louis - Petite Riviere -:-
18:00Quatre Bornes - La Cure Sylvester -:-

MEXICO: Liga de Ascenso - Clausura

04:00Zacatepec - Atl. San Luis -:-

MEXICO: Copa Mexico - Clausura

04:00Cruz Azul - Alebrijes Oaxaca -:-
04:00Necaxa - Murcielagos -:-
06:00Monterrey - Dorados de Sinaloa -:-
06:00Queretaro - Cimarrones de Sonora -:-
06:06Club Leon - Cafetaleros de Tapachula -:-

NAMIBIA: MTC Premiership

21:00Civics - Orlando Pirates -:-

NIGER: Ligue 1

18:00Jangorzo - Urana -:-
18:30PostponedSahel - Nigelec -:-

NORTH & CENTRAL AMERICA: CONCACAF Champions League

04:00Herediano - U.A.N.L.- Tigres -:-
06:00Colorado Rapids - Toronto FC -:-

OMAN: Sultan Cup

15:30Sohar - Al-Ahli/Sedab -:-
16:20Sur Club - Al-Shabab -:-
16:45Al Nasr - Al-Bashaeer -:-
19:30Al Suwaiq - Seeb -:-

PALESTINE: West Bank League

18:00Al Khaleel - Shabab Al-Dhahiriya -:-
18:00Merkaz - Ahli Al-Khalil -:-
18:00Shabab Doora - Al Quds -:-
18:00Wadi Al-Nes - Jabal Al Mukaber -:-

PANAMA: LPF - Clausura

04:00Plaza Amador - Alianza -:-
04:00Santa Gema - San Francisco -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

21:00Estoril - FC Porto 1:0

SAN MARINO: Coppa Titano

22:45Domagnano - Cailungo -:-
22:45Fiorentino - Faetano -:-
22:45Folgore - Juvenes/Dogana -:-
22:45La Fiorita - Tre Fiori -:-
22:45San Giovanni - Murata -:-
22:45Tre Penne - Pennarossa -:-

SAUDI ARABIA: Saudi Professional League

20:20Al Qadisiya - Al-Ettifaq -:-

SAUDI ARABIA: Division 1

16:20Al Watani - Al Khaleej -:-
15:45Al Qaisoma - Najran -:-
16:10Al Orubah - Hajer -:-
18:15Al-Nahda - Al-Shoalah -:-
18:15Al Najoom - Al Taee -:-

SCOTLAND: Highland League

22:45Buckie Thistle - Strathspey Thistle -:-
22:45Formartine Utd - Forres Mechanics -:-
22:45Huntly - Inverurie Loco Works -:-
22:45Keith - Deveronvale -:-
22:45Nairn County - Rothes -:-
23:00Clachnacuddin - Brora Rangers -:-

SOMALIA: Nation Link Telecom Championship

15:30Elman - Madbacadda -:-

SOUTH AFRICA: Premier League

20:30Mamelodi Sundowns - Free State Stars -:-

SOUTH AMERICA: Copa Libertadores - Qualification

03:30Santa Fe (Col) - S. Wanderers (Chi) -:-

SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana

Half TimeSport Rosario (Per) - CA Cerro (Uru) 0:0
03:30Barcelona SC (Ecu) - Diaz (Par) -:-

SPAIN: LaLiga

20:45Leganes - Real Madrid -:-

SPAIN: Copa Federacion

21:00Ontinyent - Betis B -:-
21:00Saguntino - UP Plasencia -:-
22:00SD Logrones - Vilafranca -:-
22:00Union Montanesa Escobedo - Pontevedra -:-

TURKEY: TFF 1. Lig

16:00Denizlispor - Umraniyespor -:-
16:00Eskisehirspor - Gaziantep -:-
19:00Elazigspor - Giresunspor -:-
19:00Istanbulspor AS - Manisaspor -:-

UKRAINE: Premier League

15:00Karpaty - Olimpik Donetsk -:-

WORLD: Club Friendly

16:00Odd (Nor) - Jerv (Nor) -:-
18:00Aalesund (Nor) - Start (Nor) -:-
18:00Bodo/Glimt (Nor) - Sandefjord (Nor) -:-
19:00Rubin Kazan (Rus) - Lillestrom (Nor) -:-
20:00Sturm Graz (Aut) - Kalsdorf (Aut) -:-

WORLD: Mobile Mini Sun Cup

21:00New England Revolution - Sporting Kansas City -:-
00:00New York Red Bulls - Portland Timbers -:-

REFRESH

Football | Basketball | Tennis | Ice hockey | Field hockey | Am. football | Baseball | Rugby Union | Volleyball | Cricket | More sports »

Top

m.FlashScore.co.ke provides live football scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than FlashScore.co.ke website for technical reasons.

Switch to touch version