REFRESH

Volleyball » Today » All Games

WORLD: World Championship Women - First round

14:00Bulgaria W - Kazakhstan W 3:0
15:00Brazil W - China W 3:1
15:00Dominican Republic W - Thailand W 2:3
Set 2Germany W - Canada W 1:0
Set 2Puerto Rico W - Kenya W 1:0
18:30South Korea W - Croatia W -:-
19:00Colombia W - Czech Republic W -:-
20:00USA W - Serbia W -:-
21:30Poland W - Turkey W -:-

AUSTRIA: AVL

Set 1VBK Klagenfurt - Waldviertel 0:0
19:00Tirol Innsbruck - TSV Hartberg -:-
20:30Ried - Aich/Dob -:-

AUSTRIA: 2. Bundesliga

16:00UVC Graz 2 - Akad. Graz 0:3
Set 4Wolfurt - hotVolleys 2:1
19:00Steyr - Roadrunners/Perchtoldsdorf -:-
19:00Wr. Neustadt - Liebenau -:-
20:00St. Polten - Waidhofen -:-
20:00Weiz 2 - Sudstadt/Perchtoldsdorf -:-
20:30Dobling - Linz/Steg -:-

AUSTRIA: AVL Women

Set 3Bisamberg W - Rowa-Moser W 1:1
20:00Wildcats W - Hartberg W -:-

AUSTRIA: 2. Bundesliga Women

13:30UVC Graz 2 W - Akad. Graz W 3:1
17:00Linz-Steg 2 W - SU Inzingvolley W -:-
Set 1Bruckl W - Roadrunners W 0:0
18:30Dornbirn W - Hochst W -:-
19:30Muhlviertel W - Villach W -:-
20:00Jennersdorf W - Wolfsberg W -:-

CROATIA: Superliga

18:00PostponedMarsonia - Mok Rovinj -:-
19:00Mladost Ribola Kastela - Zadar -:-
19:00Rijeka - Mok Mursa -:-
20:00Split - Sisak -:-

CZECH REPUBLIC: Extraliga

18:00Beskydy - Liberec -:-
18:00Zlin - Pribram -:-
19:00Benatky - Brno -:-
19:00Karlovarsko - Usti -:-
19:00Kladno - Odolena Voda -:-

CZECH REPUBLIC: 1. liga

12:00Blue Volley Ostrava - Liberec B 3:1
12:00Bucovice - CZU Prague 3:0
12:00Lvi Prague B - Dobrichovice 3:0
12:00Tesla Brno - MFF Prague 3:0
12:00Velke Mezirici - Hradec Kralove 3:1
13:30Ceske Budejovice B - Plzen 1:3

CZECH REPUBLIC: 1. liga Women

10:15KP Brno B W - Zizkov W 3:0
11:00Ceske Budejovice W - Nusle W 3:1
11:00Hradec Kralove W - Hronov W 3:1
11:00Prostejov B W - Dobrichovice W 3:2
11:00VK Liberec B W - Stresovice W 0:3
13:00Rudolfov W - Plzen W 3:1

DENMARK: Volleyligaen

14:30Nordenskov UIF - Hvidovre 3:0
15:30Amager - Aarhus 3:1
15:30Marienlyst-Fortuna - Vestsjaelland 3:0
Set 3Gentofte - DHV Odense 2:0

DENMARK: 1. Division West

11:00Aalborg Volley - Aarhus 2 3:0
14:00Lyseng - Randers VK 2:3

DENMARK: 1. Division East

15:00Frederiksberg - Gentofte 2 3:0

DENMARK: Volleyligaen Women

14:30Gentofte W - DHV Odense W 3:1

DENMARK: 1. Division West Women

13:00Aalborg Volley W - ASV Aarhus 2 W 0:3
13:00Kolding W - Middelfart W 0:3
13:30Fortuna Odense W - Bedsted W 3:1
14:30Esbjerg W - Lyseng W 3:0

ENGLAND: Super League

14:30Nottingham - Malory Eagles -:-
18:30Richmond Docklands - Newcastle -:-

ENGLAND: Super League Women

14:30Cambridge W - Tendring W -:-
18:00Nottingham W - Malory Eagles W -:-

ESTONIA: Esiliiga

13:00Eesti Maaulikooli - Tallinn 3:1
13:00Kiili - Valio Voru 2 3:0
13:00Liider - BIGBANK Tartu 2 1:3
13:00Noortekoondis - Viljandi 0:3
13:00Tallin University - Poltsamaa 3:0
16:00Turi - Rakvere 1:3

EUROPE: Baltic League

Set 2BIGBANK Tartu - TTU 0:1

EUROPE: Balti Liiga Women

15:00Famila/Voru VK W - Noortekoondis W 3:1

FINLAND: Mestaruusliiga

15:00Tiikerit - KyKy 0:3
Set 2Hurrikaani - Savo 0:1
Set 2Karelian Hurmos - PerPo 1:0
Set 2Vantaa Ducks - Akaa 0:1

FINLAND: Mestaruusliiga Women

Set 2Polkky Kuusamo W - Kangasala W 1:0
Set 2LiigaPloki W - Hameenlinna W 1:0

FRANCE: Ligue A

20:00Nice - Tours -:-
20:30Poitiers - Narbonne -:-
20:30Sete - Tourcoing -:-
21:00Cambrai - Toulouse -:-
21:00Chaumont - Plessis Robinson -:-
21:00Nantes - Paris -:-

FRANCE: Ligue B

18:00France Avenir - Lozere -:-
20:00Avignon - St-Quentin -:-
20:00Lyon - Martigues -:-
20:00REC Volley - Illacaise -:-
21:00Frejus - Cannes -:-
21:00Nancy - Ajaccio -:-

GERMANY: 2. Bundesliga North

19:00Bocholt - Munster -:-
19:00Lindow/Gransee - Warnemunde -:-
20:00Bitterfeld - Essen -:-
20:00ETV Hamburg - Kiel -:-
20:00Neustrelitz - Mondorf -:-

GERMANY: 2. Bundesliga South

16:00Friedrichshafen 2 - Kriftel 0:3
18:00Dachau - Freiburg -:-
20:00Gotha - Dresden -:-
20:00Karlsruhe - Muhldorf -:-

GERMANY: VBL Supercup

18:00Friedrichshafen - Netzhoppers -:-
21:00BR Volleys - Luneburg -:-

GERMANY: VBL Supercup - 5th-8th places

12:00Giesen - Duren 0:3
15:00Unterhaching - Herrsching 1:3

GERMANY: 2. Bundesliga North Women

19:00Berlin W - Leverkusen W -:-
19:00Oythe W - Borken W -:-
20:00Koln W - Schweriner II W -:-

GERMANY: 2. Bundesliga South Women

16:00Vilsbiburg II W - VC Wiesbaden II W -:-
20:00Altdorf W - SV Lohhof W -:-
20:00Planegg-Krailling W - Dingolfing W -:-

HUNGARY: Extraliga

18:00Debrecen - MAV Elore SC -:-
18:00Szegedi - Gamma -:-
20:00MAFC - Vegyesz -:-
20:00TFSE - Szolnoki -:-

ICELAND: Mizunodeild

23:15KA Akureyri - Afturelding 1:3

ITALY: SuperLega

20:00Taranto - Lube Civitanova -:-
21:30Padova - Modena -:-

NETHERLANDS: Eredivisie

21:00Draisma - Papendal/Arnhem -:-
21:00Huizen - VCN -:-
21:00Orion - Sliedrecht -:-
21:00Vocasa Nijmegen - RECO -:-

NORWAY: Eliteserien

14:30Forde - NTNUI 3:0
15:00TVN - Tromso 2:3
18:00Koll - Randaberg -:-

NORWAY: Eliteserien Women

Set 3Forde W - NTNUI Volley W 2:0
17:30DelayedTVN W - Lierne W -:-

POLAND: PlusLiga

Set 4Olsztyn - Kedzierzyn-Kozle 1:2
18:30Rzeszow - Projekt Warszawa -:-
21:30Luk Lublin - Czarni Radom -:-

POLAND: I. Liga

18:00Gwardia Wroclaw - Spala -:-
18:00Krispol Wrzesnia - Mickiewicz Kluczbork -:-
18:00Siedlce - Bedzin -:-
18:00Swidnik - Bydgoszcz -:-
19:00Astra Nowa Sol - Chrobry Glogow -:-
19:00BAS Bialystok - Lechia Tomaszow Mazowiecki -:-
19:00Legia Warszawa - Olimpia Sulecin -:-

POLAND: I. Liga Women

15:00San Jaroslaw W - Stezyca W -:-
18:00Energetyk Poznan W - PMKS Sokolow SA Nike Wegrow W -:-
18:00Mielec W - SMS PZPS Szczyrk W -:-
18:00Nowy Dwor Mazowiecki W - Legionovia W -:-
18:00Sosnowiec W - Bialystok W -:-
20:00Czestochowianka W - Mogilno W -:-

PORTUGAL: Super Cup

21:00Benfica - A. J. F. Bastardo -:-

RUSSIA: Superleague

15:00Novosibirsk - Novokuybyshevsk 3:0
Set 3Stroitel Minsk - Din. Moscow 0:2
18:00Zenit St. Petersburg - Krasnoyarsk -:-

RUSSIA: Vysshaya Liga А

13:00Barnaul - Magnitka-Universitet 3:1
15:00Lokomotiv Izumrud - Tyumen 3:0
Set 4Kama - Tarhan 2:1
Set 2Akademiya Kazan - Avtomobilist 1:0
Set 2Chelyabinsk - IzhGTU Izhevsk 0:1
Set 2CSKA Moscow - Volzhanin Kostroma 0:1
Set 2Iskra - Yaroslavl 0:1
Set 2MGTU Moscow - Groznyj 1:0

RUSSIA: Superleague Women

13:00Yenisey W - Saratov W 0:3
14:00Metar Chelyabinsk W - Leningradka W 3:1
18:00Nizhniy Novgorod W - Dynamo Moscow W -:-

SLOVAKIA: Extraliga

19:00Myjava - VKP Bratislava -:-
20:30Komarno - Presov -:-
20:30Prievidza - Svidnik -:-

SLOVAKIA: Extraliga Women

Set 2UNIZA Zilina W - UKF Nitra W 0:1
20:00Nove Mesto nad Vahom W - Brusno W -:-

SPAIN: SuperLiga

19:00Santanderina - Emeve Lugo -:-
19:00Voley Palma - Barcelona -:-
20:00Boiro - Almeria -:-
20:00Conqueridor Valencia - Voleibol Teruel -:-
20:30Rio Duero Soria - Guaguas -:-

SPAIN: Superliga Women

18:00Las Palmas W - CV Madrid W -:-
19:00CV Kiele Socuellamos W - Sayre Mayser W -:-
20:00Alcobendas W - Haro Rioja W -:-
20:00Sant Cugat W - Cajasol W -:-
20:30Emeve Lugo W - Avarca de Menorca W -:-

SWEDEN: Elitserien

15:30Sollentuna - Vingaker 3:0
Set 2Falkenberg - Floby 1:0
Set 1Lunds - Hylte/Halmstad 0:0

SWEDEN: Elitserien Women

15:00Lunds VK W - IKSU W 3:0
16:00KFUM Goteborg W - Varnamo W 3:0
Set 1Linkopings W - Gislaved W 0:0

SWITZERLAND: NLA

18:00Nafels - Schonenwerd -:-
19:00Luzern - Amriswil -:-
19:00TSV Jona - Chenois -:-

TURKEY: Efeler Ligi

14:00Hatay B.Sehir - Tursad 1:3
14:30Ziraat Bankasi - Bursa 3:0
15:00Hekimoglu Bursa - Spor Toto 3:2
15:30Belediye Plevne - Galatasaray 0:3
Set 4Altekma - Arkasspor 2:1
Set 1Halkbank - Develi 0:0

UKRAINE: Superleague Women

12:00Volyn Lutsk W - Ukraine U17 W 3:0
15:00Dobrodiy Meduniversitet W - Ukraine U15 W 3:0

REFRESH

Football | Basketball | Tennis | Ice hockey | Field hockey | Am. football | Baseball | Rugby Un. | Volleyball | Cricket | More sports »

Top

m.Flashscore.co.ke provides live volleyball scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than Flashscore.co.ke website for technical reasons.